آویشن کوهی شیرازی غذای مورد علاقه بزرگترین گوسفند جهان

آویشن فواید و کاربردهای زیادی دارد در واقع آویشن کوهی شیرازی به دلیل عطر و طعم فراوان یکی از پرمصرف ترین گیاهان دارویی است در این درختچه در آب و هوای گرم رشد می کند و گل ها و برگ های بنفش کوچکی دارد که در اطراف شاخه ها رشد می کنند، همچنین اگر باغچه یا بالکن دارید، می توانید آویشن کوهی شیرازی را خودتان پرورش دهید، زیرا برای رشد نیازی به مراقبت اضافی ندارد.

اگرچه اغلب به عنوان ادویه ای برای طعم دادن و معطر کردن سوپ ها، پوره ها و حتی برای چاشنی گوشت استفاده می شود، اما می توانید از خواص تغذیه ای آن بسیار بیشتر بهره ببرید امروز تصمیم گرفتیم به شما آموزش دهیم که چگونه از آویشن کوهی شیرازی بیشترین بهره را ببرید به لطف همه چیز از خواص ضد قارچی و ضد میکروبی، عملکردهای متعددی دارد.
آویشن کوهی شیرازی یک ضد عفونی کننده عالی است که می تواند میکروارگانیسم هایی که باعث عفونت می شوند را از بین ببرد. بنابراین، برای افراد مبتلا به فارنژیت و یا التهاب گلو توصیه می شود.

آویشن

روغن آویشن برای درمان قارچ‌های پوستی به‌ویژه دست‌ها و پاها مفید است و به دلیل داشتن آهن، درمان عالی برای کم‌خونی است. همچنین هضم غذا را تسهیل می کند زیرا از گرفتگی معده و همچنین تجمع گازهایی که می تواند منجر به درد شکم شود جلوگیری می کند. برای بهره مندی از این فواید، چای آویشن بنوشید، یکی از فواید فراوان آویشن این است که می تواند طعمی لذیذ به غذاهای بی شماری بدهد علاوه بر این، برگ ها برای تزئین ظروف عالی هستند همچنین به عنوان چاشنی برای بهبود طعم سوپ، پوره و خورش توصیه می شود.

برای مدت طولانی از گیاهانی مانند آویشن در غذاهایی استفاده می شد که باید برای مدت طولانی بجوشد این به این دلیل است که پخت آهسته برگ ها به استفاده کامل از روغن های موجود در آنها کمک می کند و عطر مشخص آنها را تقویت می کند این روش یکی از ساده ترین راه ها برای استفاده از خواص فراوان آویشن است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.