ارزش تغذیه ای گوشت مرغ پرورشی گوشتی

مرغ های پرورشی گوشتی از طیور بسیار سودمند و پرطرفداری هستند که از گوشت سفید ترد و پرخاصیت برخوردارند و گوشت شان از ارزش تغذیه ای و فواید ارزشمندی برخوردار می باشد.
گوشت مرغ پرمصرف ترین گوشت سفید است که در بین خانواده های ایرانی بعنوان یک غذای پراستفاده و بسیار محبوب شناخته می شود و به معنای واقعی یک گوشت همه کاری می باشد. این گوشت سفید حاوی ریزمغذی های بسیار مفیدی بوده که به همین خاطر ارزش تغذیه ای اش بالاست و در کل گوشتی با خاصیت فراوان به حساب می آید.
گوشت مرغ در حال حاضر پراستفاده ترین گوشت در ایران و دنیاست و بیشتر نقاط جهان این گوشت را برای طبخ اصلی ترین غذاهای شان بکار می گیرند و به گفته مطرح ترین و باتجربه ترین آشپز ها گوشت مرغ در طبخ صد غذا کاربرد دارد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

ارزش تغذیه ای گوشت سفید و سالم مرغ

همانطور که مستحضر هستید گوشت مرغ گوشتی با طرفداران بسیار زیاد می باشد که بیشترین مصرف را در بین چندین نوع گوشت متفاوت دارد.
این گوشت ارزش تغذیه ای بالا داشته و صرف نظر از فوایدش دارای موادی ست که موجب سالم بودن گوشت شده اند مثلا کلسترول پایین و چربی کم آن باعث شده گوشت سفید مرغ کلسترول خون را بکاهد و غذایی سالم محسوب شود.
امروزه مرغ های پرورشی با تغذیه های بسیار خوبی رشد می یابند و پرورش داده می شوند و بعد از اینکه به سن ایده آل و وزن مناسب رسیدند با هدف تجاری تولید گوشت به کشتارگاه های معتبر و رسمی انتقال یافته و گوشت شان فرآوری می شود.
گوشت این پرندگان همانطور که می دانید مملو از پروتئین است که این پروتئین ها خود از واحد هایی بنام آمینه اسید تشکیل شده اند و وجود این اسید های چرب برای بدن الزامیست بنابراین مصرف گوشت مرغ نه تنها پروتئین بدن را فراهم می کند بلکه کمیاب ترین اسید های چرب را هم به بدن مان وارد می سازد و از آنجایی که این اسید ها در بدن تولید نمی شوند، مصرف گوشت مرغ برای هر فردی به خصوص کودکان ضروری می باشد.
با مصرف تنها صد گرم از گوشت پخته مرغ می توانید 70 درصد از نیازتان به پروتئین را تامین کنید. گوشت مرغ خود به تنهایی می تواند از پوکی استخوان ممانعت بعمل آورد و سالمندان نیز بخاطر ابتلا به این بیماری بهتر است از گوشت مرغ مصرف نمایند و با یک تیر دو نشان بزنند یعنی هم از پوکی استخوان در امان بمانند و هم گوشتی با چربی کم مصرف کنند و همچنین کلسترول شان را بکاهند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.