از بادام سنگی اصفهان در ساخت مسجد چهل ستون استفاده شد

مقاله آموزشی درباره بادام سنگی اصفهان یکی از اولین مطالعات در مورد اقلیم شهری توسط لوک هاوارد (1818) در لندن انجام شد. با توجه به اهمیت اقلیم شناسی شهری و کاربرد آن در برنامه ریزی و طراحی شهری، ایجاد و استفاده از نقشه های شهر برای تجزیه و تحلیل و ارزیابی اطلاعات محیطی در حال حاضر یک عمل رایج است.

بادام سنگی در اصفهان را میتوان در آجیل مخلوط کرد. عبارت “نقشه آب و هوای شهری” اولین بار توسط محقق آلمانی در دهه 1950 پیشنهاد شد.  این نقشه ها اغلب برای نمایش پدیده های اقلیمی و مشکلات مربوط به آن استفاده می شوند.
Ye Hai مفهوم حرارتی را توسعه داد و گسترش داد و آن را به دو دسته طبیعی و مصنوعی طبقه بندی کرد. منظره حرارتی طبیعی به استفاده از ویژگی های طبیعی زمین برای تغییر دما اشاره دارد.

از سوی دیگر، منظره حرارتی مصنوعی به طراحی هدفمندی مانند ساخت فضاهای سبز در سه بعدی، افزودن رطوبت به هوا، سایه‌اندازی و غیره برای ایجاد یک ریزاقلیم مطلوب اشاره دارد. تکنیک مورد استفاده در چهارباغ ترکیبی از استفاده از ویژگی های طبیعی سرسبزی و افزایش رطوبت محلی از طریق افزودن حوضچه ها و کانال های آب در کنار خیابان است.

قشی که بوم‌شناسی شهری برای تنظیم محیط اطراف بازی می‌کند تحت عنوان تکنیک‌های غیرفعال برای بهبود کیفیت زندگی شهری قرار می‌گیرد.
اکوسیستم ها نقش مهمی در سطح آسایش ساکنان خود دارند. با این حال، مزایا بر اساس میزان و نحوه استفاده از آنها متفاوت است. این مزایا اغلب به عنوان “خدمات اکوسیستم” نامیده می شوند، امتیازاتی که انسان ها با قرار گرفتن در نزدیکی اکوسیستم ها دریافت می کنند.

بسیاری از مطالعات خدمات اکوسیستم را در فضاهای سبز مختلف شهری مانند درختان کنار خیابان، پارک‌های عمومی، باغ‌های خصوصی و غیره ارزیابی کرده‌اند.

به عنوان مدیریت فضاهای سبز (لیلی و همکاران، 2015؛ کیان و همکاران، 2010) و اثرات انواع مختلف پوشش گیاهی اکثر این مطالعات بر روی خدمات ارائه شده توسط اکوسیستم ها برای محیط های اطراف خود، مانند ردپای کربن یا تنوع زیستی ناشی از غنای فضاهای سبز متمرکز شده اند، اما هیچ یک به طور دایمی در مورد فضاهای سبز یک سایت خاص و تغییرات محیط اطراف تحقیق نکرده اند.

کاشت درخت یکی از موثرترین اقداماتی است که می توان برای کاهش تنش های حرارتی در مناطق شهری انجام داد. اثر خنک کنندگی ایجاد شده توسط درختکاری در مقیاس بزرگ به عنوان جزیره خنک پارک نامیده می شود – پدیده ای که توسط فضاهای سبز از طریق دو مکانیسم ایجاد می شود که مکمل یکدیگر هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.