استفاده از لوله پلاستیکی آب کشاورزی در شمال کشور ممنوع شد

نیاز به انجام اقدامات فوری و ملموس برای مقابله با آلودگی لوله پلاستیکی آب کشاورزی از منابع مختلف، از جمله کشاورزی، باید در مجمع محیط زیست سازمان ملل متحد (UNEA) 5.2، جایی که انتظار می‌رود دولت‌ها درباره آغاز مذاکرات درباره یک توافق جهانی جدید در مورد آلودگی پلاستیکی بحث کنند، مورد تاکید قرار گیرد.

فائو به عنوان یک آژانس تخصصی سازمان ملل متحد که تلاش‌های بین‌المللی را برای دستیابی به امنیت غذایی و اطمینان از دسترسی منظم مردم به مواد غذایی با کیفیت بالا برای داشتن زندگی فعال و سالم رهبری می‌کند.

ادامه خواهد داد. این چالش ها باید به طور کلی در چارچوب امنیت غذایی، تغذیه، ایمنی غذا و کشاورزی پایدار مورد توجه قرار گیرد.

قیمت لوله پلاستیکی آب کشاورزی - آراد برندینگ

کیتوزان یک ماده افزودنی ایده‌آل برای افزایش پایداری پلاستیک در محیط‌های مزرعه است، زیرا پیوندهای متقابل گسترده،

پیوندهای هیدروژنی درون و بین مولکولی قابل توجهی را تشکیل می‌دهد و ساختار بلوری فشرده دارد [25]. علاوه بر این، این ماده دارای خواص ضد میکروبی است و به راحتی می توان آن را از سخت پوستان و حشرات استخراج کرد [26].

از جنبه منفی، دامنه کاربرد کیتوزان به دلیل حلالیت در حلال های مختلف محدود است.

با این حال، با توجه به اینکه زیست سازگاری، غیر سمی بودن، و خواص ضد میکروبی بیشتر از حلالیت محدود است، محدودیت ها مانعی برای استفاده از مواد نیستند، که می تواند تا حدی با اصلاح خواص شیمیایی کیتوزان جبران شود.

بشیر و همکارانش خاطرنشان کردند که پلاستیک های زیست تخریب پذیر ساخته شده از مواد پلی وینیل کلرید، کیتوزان، نعناع و عصاره دانه انگور دارای استحکام کششی نهایی بین 15 تا 28 مگاپاسکال و ازدیاد طول در شکست 86 درصد هستند [27].

ترکیبات تجاری موجود از پلیمرهای حاوی کیتوزان شامل کیتوزان-نشاسته-پکتین، پکتین با متوکسیل بالا (HMP) و پکتین کم متوکسیل (LMP) برای بسته بندی محصولات کشاورزی توسعه یافته اند [14].

به طور خلاصه، کاربرد کیتوزان در افزایش خواص مکانیکی پلیمرهای زیستی به طور گسترده ثابت شده است. جدا از بهبود خواص مکانیکی، کیتوزان برای اصلاح سطح به منظور افزایش توانایی مهار آفات شبکه های سایه و فیلم های بسته بندی ایده آل است [1].

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.