انتخاب بهترین نارنج

پرتقال و بهار نارنج خشک نوعی مرکبات کم کالری و بسیار مغذی است. به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی سالم و متنوع، پرتقال به داشتن پوستی قوی و شفاف کمک می کند و می تواند به کاهش خطر ابتلا به بسیاری از بیماری ها کمک کند.

پرتقال به دلیل شیرینی طبیعی، انواع مختلف موجود و کاربردهای متنوع، محبوبیت زیادی دارد. به عنوان مثال، فرد می‌تواند آن‌ها را در آب‌میوه‌ها و مارمالادها مصرف کند، آن‌ها را کامل بخورد، یا از پوست رنده شده برای اضافه کردن طعم تند به کیک‌ها و دسرها استفاده کند.

این نارنج شمال مرکبات محبوب به ویژه برای محتوای ویتامین C آن شناخته شده است. با این حال، پرتقال حاوی طیف وسیعی از ترکیبات گیاهی و آنتی اکسیدان های دیگر است که ممکن است التهاب را کاهش داده و در برابر بیماری ها موثر باشد.

در این مقاله به فواید متعدد پرتقال برای سلامتی، مشخصات تغذیه ای آن و نحوه گنجاندن بیشتر در رژیم غذایی می پردازیم.

فواید
مواد مغذی موجود در پرتقال طیف وسیعی از فواید سلامتی را ارائه می دهد. بخش های زیر این مزایا را با جزئیات بیشتری مورد بحث قرار می دهند.

پرتقال به عنوان منبعی عالی از آنتی اکسیدان ویتامین C، ممکن است به مبارزه با تشکیل رادیکال های آزاد که باعث سرطان می شوند کمک کند.

اگرچه مصرف کافی بهار نارنج سبز ویتامین C ضروری و بسیار مفید است، اما مقداری که یک فرد برای اثر درمانی مطلوب روی سرطان به آن نیاز دارد، بیش از آن چیزی است که در واقع می تواند مصرف کند.

به عنوان مثال، یک مطالعه منبع معتبر به این نتیجه رسید که دانشمندان پزشکی می توانند از قدرت ویتامین C موجود در پرتقال برای مهار سلول های سرطان روده بزرگ در آینده استفاده کنند. با این حال، نویسندگان اذعان دارند که 300 پرتقال ویتامین C لازم است.

با این حال، در سال 2015، یک مطالعه نشان داد که بهار نارنج بابلسر و آب پرتقال با خطر بالاتر ابتلا به سرطان پوست مرتبط است. محققان دریافتند افرادی که مقادیر زیادی گریپ فروت کامل یا آب پرتقال مصرف می کنند بیش از یک سوم بیشتر از افرادی که مقادیر کم مصرف می کنند در معرض ابتلا به ملانوم هستند. این ممکن است به دلیل ترکیبات مرکباتی باشد که خاصیت سرطان زایی دارند.

تحقیقات بیشتری برای تایید اثرات مصرف پرتقال بر خطر سرطان ضروری است.

  • منابع:
  1. What to know about oranges
  • تبلیغات:
  1. کشف کنسانتره انار در صندوق امانات بانک ملی!
  2. درمان زانو درد با خوردن آویشن امکان پذیر شد!
  3. قاتلی از عایق برای خفه کردن افراد استفاده می کرد!
  4. دستگاه بادکن جلوی مشکلات کلیوی را می گیرد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.