بادام سنگی در اصفهان توانست افراد دارای سندروم داون را درمان کند

در ایالات متحده، بادام سنگی در اصفهان پرمصرف ترین آجیل (1.03 کیلوگرم سرانه در سال) است که چهار برابر بیشتر از مصرف گردو، دومین آجیل پرمصرف است. اهمیت اقتصادی نه تنها به مقدار بالای تولید بلکه به قیمت بالاتر هر کیلوگرم نیز مرتبط است.

از این نظر، کشورهای مدیترانه‌ای مانند ایتالیا و اسپانیا دارای مناطق تولیدی مهمی هستند که به لطف روش‌های کشت عمدتاً سنتی خود، دستیابی به محصولی با کیفیت بالاتر را ممکن می‌سازد که در نتیجه قیمت‌های بالاتری در بازار داشته باشد.

در واقع، قیمت بادام مناطق مدیترانه حدود 10 دلار در کیلوگرم است، در حالی که بادام کالیفرنیایی حدود 5 دلار در کیلوگرم است.

بادام گران ترین محصول آجیل در جهان است. ارزش عرضه که بر حسب تولید برابر میانگین قیمت واحد ماهانه آن تخمین زده می شود، حدود 9 میلیارد دلار است.

اهمیت تجاری میوه بادام هنوز به ایالات متحده مربوط می شود که همچنان بر صادرات جهانی بادام تسلط دارد. در سال 2019، 566000 تن بادام پوست کنده به اسپانیا (17 درصد)، آلمان (8 درصد) و ژاپن (هر کدام 7 درصد) ارسال شد.

در مورد اسپانیا، محموله های بادام پوست کنده عمدتاً برای کشورهای اتحادیه اروپا (85٪) مانند آلمان، ایتالیا و فرانسه در نظر گرفته شده بود. چین (50٪) و اتحادیه اروپا (31٪) بالاترین مقاصد بادام پوست کنده استرالیا بودند.

بررسی های متعددی در مورد ترکیب شیمیایی میوه بادام، مواد مغذی و تأثیر آنها بر سلامت قلب و عروق انجام شده است [15،16،17،18].

تا به امروز، هیچ بازبینی که پیشرفت اخیر در ارزیابی کیفیت بادام را بررسی کند، انجام نشده است، بنابراین هدف بررسی ما این است.

این بررسی شامل پیشرفت‌های فعلی در ارزیابی کیفیت بادام، با تمرکز بر ویژگی‌های تغذیه‌ای، فواید سلامتی و تأثیر فرآوری بر عمر مفید آن است.

بررسی ما همچنین منبع مهمی برای دانشمندان است. این یک وضعیت هنری برای تحقیقات ارائه می دهد و می تواند الهام بخش دیگر محققان باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.