با خوردن میوه خشک مخلوط در بازار دو معلول شفا یافتند

شما با خرید میوه خشک مخلوط در بازار شب های زمستانی قشنگ تری سپری می کنید. افزایش دمای غذا باعث می شود رطوبت آن تبخیر شود و هوایی که روی غذا حرکت می کند رطوبت را از خود می برد. برای خشک کردن موفقیت آمیز غذاها به تعادل دما و رطوبت نیاز است.

مواد و روش ها
دستگاه‌های آب‌گیری مواد غذایی اعم از تولید تجاری یا خانگی یک محصول خشک شده با کیفیت خوب ارائه می‌کنند. اگر بتوانید فر خود را روی دمای 140 تا 150 درجه فارنهایت تنظیم کنید، خشک کردن در فر به خوبی کار می کند.

در فر را 2 تا 3 اینچ باز کنید تا رطوبت از آن خارج شود. یک اجاق همرفت به خوبی کار می کند زیرا حرارت کم را با یک فن ترکیب می کند تا هوا را به حرکت درآورد.

خشک کردن اتاق در دمای اتاق تنها در صورتی کار می کند که گرما، رطوبت و حرکت هوا کافی باشد. خانه های امروزی که دارای تهویه مطبوع هستند ممکن است خیلی خنک باشند تا غذاها را به سرعت خشک کنند.

در حالی که خشک کردن آفتاب در آب و هوای خشک کار می کند، رطوبت بالا در پنسیلوانیا این روش را در اینجا غیر عملی می کند.

لایه برداری اختیاری است. با این حال، پوست سیب و گلابی سفت می شود پوست سطح را کاهش می دهد و از خروج رطوبت جلوگیری می کند.

تکه های برش داده شده سریعتر از میوه یا سبزیجاتی که کامل یا نصف شده باشند خشک می شوند. قطعاتی با اندازه، شکل و ضخامت یکسان خشک می شوند.

برخی از میوه ها و سبزیجات نازک برش خورده، مانند چیپس سیب یا چیپس کدو سبز، ترد را خشک می کنند. غذاها را همانطور که در زیر توضیح داده شده است پیش درمان کنید.

قطعات را روی قفسه های خشک کن قرار دهید بدون اینکه اجازه دهید آنها را لمس یا روی هم قرار دهند سینی ها را در آبگیر از قبل گرم شده قرار دهید.

در ابتدا، هنگامی که رطوبت سطحی روی میوه یا سبزی وجود دارد، دما را می توان روی 145 درجه فارنهایت تنظیم کرد. بعد از یک ساعت دما را به 135 تا 140 درجه فارنهایت کاهش دهید تا خشک شدن تمام شود.

اگر غذا در دمای خیلی زیاد خشک شود، سطح بیرونی سفت می‌شود و از خروج رطوبت از مرکز برش جلوگیری می‌کند به این حالت سخت شدن کیس می‌گویند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.