تاثیرات خوردن انجیر آردی برای طول عمری بیشتر!

انجیر نسبتاً عاری از آفت و بیماری است، اما مشکلاتی دارد. جدی ترین مشکل برای پرورش دهندگان جنوبی که خاک های سبک و شنی دارند، نماتدهای ریشه گره هستند.

این نوع آلودگی با کشف برخی از ریشه ها و بررسی آنها به راحتی قابل تشخیص است. اگر صفراهای ریز یا تورم روی ریشه ها مشاهده کردید، نماتدهای گره ریشه دارید. بهترین کنترل این است که گیاهان آلوده را از بین ببرید و دوباره از آن محل برای انجیر استفاده نکنید.

درختان و میوه های انجیر آردی گاهی مورد حمله انواع کرم خراش، شپشک آرد آلود و حشرات فلس می شوند. سوسک های خشکبار گاهی از طریق چشم میوه وارد انجیر شده و باعث ترش شدن آن می شوند.

انواع با چشمان باز به ویژه در معرض این مشکل هستند. بهترین راه حل، بهداشت است. چوب ها و میوه های آلوده را هرس کرده و بسوزانید. اجازه ندهید توده‌هایی از برگ‌ها و میوه‌ها جمع شوند و مکان‌هایی برای پرورش حشرات فراهم شود.

مگس خالدار بال مگس مگس تهاجمی با طیف وسیع میزبان گیاهی است که برای اولین بار در آلاباما در شهرستان های کوزا و چیلتون در سال 2011 مشاهده شد. این ماده دارای تخمگذار دندانه دار است که به او اجازه می دهد.

قرار دادن تخم مرغ در میوه دست نخورده در حال رسیدن. لارو در داخل انجیر و سایر میوه ها رشد می کند و آنها را غیرقابل فروش می کند. مگس سرکه بال خالدار را می توان با کاربردهای پیرترین هایی که برای تولید ارگانیک برچسب گذاری شده اند، کنترل کرد.

مگس انجیر آفریقایی (AFF) یکی دیگر از حشرات مهاجم است که حضور فزاینده ای در آلاباما دارد. برخلاف SWD ماده، AFF ماده دارای تخم‌گذاری دندانه‌دار نیست. آنها معمولاً در میوه هایی که در معرض خطر یا پوسیدگی هستند تخم می گذارند.

با این حال، استخوانچه ها یا چشم های برجسته در برخی از انواع انجیر به AFF ماده اجازه می دهد تا به داخل میوه جایی که تخم های خود را تخم گذاری می کند دسترسی داشته باشد. AFF را می توان با همان ابزارهای SWD کنترل کرد.

  • منابع:
    1. Fig Production Guide

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.