تخمه آفتاب گردان در مشهد غذای مورد علاقه ی بزرگترین پاندا

تخمه‌های آفتابگردان غذاهای سالمی هستند که مردم معمولاً آن‌ها را در ترکیب دنباله‌دار، غلات صبحانه یا مستقیماً از کیسه به عنوان میان‌وعده مصرف می‌کنند.

تخمه آفتاب گردان در مشهد حاوی مواد مغذی مفیدی از جمله چربی های سالم، مواد معدنی و ترکیبات آنتی اکسیدانی هستند.

آفتابگردان معمولی گونه ای از خانواده Asteraceae است، دانه های این گیاه خوراکی هستند و تولیدکنندگان از آن برای غذاها و تولید روغن آفتابگردان استفاده می کنند.

به این ترتیب، روغن آفتابگردان به عنوان چهارمین منبع معتبر روغن تولید شده در جهان رتبه بندی می شود.

کشاورزان علاوه بر تامین منابع غذایی انسان، از تخمه آفتابگردان برای غذای دام استفاده می کنند، جوانه زنی بذرها همچنین نقش ثانویه اساسی در اکولوژی و چرخه حیات موجودات دارد.

تخمه

مطالعات نشان می دهد که تخمه آفتابگردان ممکن است در برابر دیابت و کلسترول بالا موثر باشد.

افراد مبتلا به دیابت می توانند محصولات نهایی گلیکاسیون پیشرفته تولید کنند که می تواند به بدن آسیب برساند، تخمه آفتابگردان حاوی ترکیباتی است که می تواند این مواد را مهار کند.

سینارین موجود در تخمه آفتابگردان می تواند تری گلیسیرید و کلسترول را کاهش دهد، اثری که ممکن است به طور بالقوه برای افراد مبتلا به هیپرگلیسمی یا چربی خون مفید باشد.

یک مطالعه آزمایشی کوچک بر روی 50 بزرگسال مبتلا به چاقی نشان داد که عصاره دانه آفتابگردان کلسترول خون را کاهش می دهد و به وزن بدن و توده چربی کمک می کند.

با این حال، از آنجایی که شرکت کنندگان یک عصاره غلیظ مصرف کردند، ممکن است اثرات مشابه مصرف تخمه آفتابگردان نداشته باشد.

علاوه بر این، محققان به شرکت‌کنندگان دستور دادند که 500 کالری کمتر از رژیم غذایی معمول خود مصرف کنند، که منجر به کاهش وزن نیز می‌شود.

دانه‌های آفتابگردان حاوی اسیدهای چرب امگا 6 هستند که افراد برای داشتن پوستی سالم به آن نیاز دارند.

گاهی اوقات، تخمه‌های آفتابگردان ممکن است حاوی باکتری‌های مضری باشند که ممکن است زمانی که فرد آن‌ها را رشد می‌دهد یا دانه‌های جوانه زده را از یک فروشگاه مواد غذایی می‌خرد، تکثیر می‌شوند.

دانه های جوانه زده مسئول شیوع سالمونلا هستند که باعث علائم مسمومیت غذایی می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.