تشخیص گوشت مرغ باکیفیت و سالم

گوشت مرغ یک گوشت بسیار پرمصرف در کشورمان می باشد که برای تشخیص گوشت مرغ سالم و باکیفیت از گوشت های ناسالم و کم کیفیت باید به چند نکته که در ادامه ذکر می کنیم، دقت نمایید.
گوشت مرغ گوشتی است که امروزه در ایران تمامی خانواده ها آن را جزو غذای اصلی معرفی می کنند و از آن تحت عنوان گوشت همه کاره یاد کرده اند چراکه این گوشت در هر غذایی مورد استفاده قرار می گیرد و بطور کلی گوشتی مناسب برای طبخ غذاست بنابراین مصرفش بسیار زیاد است به همین خاطر ممکن است در بین مرغ هایی که خریداری می کنید یکی از مرغ ها مریض بوده باشد و یا گوشتش فاسد شده باشد که برای تشخیص گوشت سالم و با کیفیت از گوشت های ناسالم و فاسد باید به بعضی نکات دقت کنید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تشخیص گوشت سالم مرغ

یک گوشت مرغ زمانیکه بوی بد بدهد بی شک فاسد است و تمامی مردم از بوی مرغ آگاه هستند و تا حدودی می دانند که مرغ چه بویی دارد پس اگر بویی غیر عادی از گوشت مرغ به مشام تان رسید از خرید این گوشت صرف نظر کنید.
برخی از مراکز نامعتبر امروزه مرغ هایی را عرضه می کنند که خوب ذبح نشده اند در نتیجه خون درون بافت ها به خوبی خارج نشده و گوشت کیفیتش را از دست می دهد اما مردم بدون هیچ اطلاعی آن را می خرند و مصرف می کنند. برای تشخیص چنین گوشتی باید به دنبال خون مردگی بگردید و اگر روی گوشت اثری از ضرب دیدگی یا خون مردگی دیدید این یعنی مرغ به خوبی ذبح نشده است و حتی احتمال آلوده بودنش به میکروب ها زیاد می باشد.
پوست مرغ یکی از عوامل تشخیص گوشت سالم از ناسالم است بدین شکل که اگر پوست مرغ به شکلی یکنواخت روی گوشت کشیده شده بود و هیچ اثری از پارگی روی آن وجود نداشت یعنی اینکه گوشت کیفیت دارد البته این عوامل به تنهایی نشان دهنده کیفیت خوب و بد نیستند و باید تمامی عوامل را تحت نظر داشته باشید.
زیر پوست مرغ نیز نباید خون مردگی باشد در غیر اینصورت گوشت کم کیفیت و ضرب خورده است. گوشت مرغ سالم و باکیفیت رنگ سفید شفاف دارد و هرچقدر این رنگ تیره تر گردد یعنی اینکه گوشت کهنه و مانده تر است و اگر هم رنگ گوشت غیر عادی بود یعنی گوشت فاسد شده یا مرغ پیش از ذبح مریض بوده است.
خوب است بدانید که مرغ باید بدون پر، پا و سر باشد و اضافه های درون شکمش باید تخلیه شده باشد. اگر گوشت مرغ چروکیده باشد نشان بر بی کیفیتی اش است و اگر کبود بود یعنی اینکه گوشت در شرایط نا مناسب بوده و اگر هم عضلات گوشت مرغ تحلیل رفته باشد نشان بر وجود بیماری انگلی در مرغ می باشد و یک بیماری عفونی در مرغ وجود دارد.
بطور کلی ممکن است برخی از فروشندگان گوشت مرغ را با بدترین کیفیت عرضه کنند و حتی پیش آمده است که گوشت های فاسد را به مردم ارائه می دهند، برای پیشگیری از چنین مشکلاتی بهترین کار این است از مراکز معتبر گوشت را تهیه کنید و بهتر است از مرغ های بسته بندی شده و تاریخ دار خریداری نمایید.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.