توزیع گوشت مرغ بسته بندی شده منجمد

انواع مختلفی از بهترین گوشت های بدست آمده از مرغ های پرورشی امروزه بصورت بسته بندی شده و منجمد در بازار عرضه می شوند که بوسیله فروشگاه های معتبر توزیع شده و در قیمت های مناسب بفروش می رسند.
گوشت مرغ منجمد محصولی است که امروزه درصد بیشتری از خانواده ها از آن مصرف می کنند. این محصولات پروتئینه به خاطر اینکه بسته بندی شده هستند و بصورت پاک شده عرضه می گردند از استقبال فراوان برخوردار شده اند و عموم مردم به جای خرید گوشت گرم مرغ به خرید این نوع گوشت روی می آورند.
گوشت مرغ منجمد و بسته بندی شده محصولی سالم است که ممهور به مهر بهداشت بوده و از تاریخ انقضا هم برخوردار می باشد و تمامی ویژگی های گوشت سالم و تازه را دارد مثلا بعد از یخ زدایی هیچ بوی نامطبوعی از آن بیرون نمی زند و رنگ مرغ رنگی طبیعی دارد و همچنین بافت گوشت نه لزج و شل است و نه بیش از اندازه سفت فقط هنگام باز کردن یخ اگر آن را تدریجاً ذوب نکنید خواص گوشت به احتمال زیاد از دست می رود و از طریق خونابه های جاری ویتامین، پروتئین و آهنش را از دست می دهد پس بهتر است یهرا بصورت کم کم باز کنید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

بسته بندی و انجماد گوشت مرغ

گوشت مرغ بعد از اینکه بصورت گرم از کشتار مرغ های پرورشی بدست می آید وارد اتاق هایی می شوند که در این اتاق ها افرادی هستند و به پاک کردن مرغ می پردازند یعنی اضافات درون شکم مرغ را در می آورند و پرهای موجود روی پوست را جدا می سازند.
بعد از پاکسازی مرغ ها بوسیله نوارهای در حال حرکت بصورت آویخته به اتاق بعدی منتقل می گردند که در آنجا برش خورده و در اندازه های گوناگون در می آیند ولی این برش ها بسته به نیاز مشتریان است یعنی درصدی از مرغ ها بصورت دو نیمه و برخی هشت تکه می شوند.
بعد از تکه تکه شدن و برش خوردن تمامی گوشت ها در بسته های مخصوص قرار می گیرند و به اتاق بعدی فرستاده می شوند.
این اتاق که مخصوص منجمد کردن مرغ هاست دارای تونل انجماد می باشد یعنی مرغ های موجود در بسته بندی ها از تونل عبور می کنند و در دمایی پایین در حدود چهل درجه منفی صفر بطور ناگهانی یخ می زنند و بعد برای عرضه و توزیع به بازار آماده می گردند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.