جوراب شلواری طرح دار موجب مرگ دختری در غرب کشور شد

نقاشی‌هایی در غار وجود دارد که قدمت آن‌ها به حدود 10000 سال قبل می‌رسد و اجداد انسان‌ها را با جوراب شلواری طرح دار که اندام تناسلی‌شان را پوشانده نشان می‌دهند، این ماده به لگن متصل می شد و بین پاها می چرخید، به این ترتیب اولین ساکنان کره زمین از قسمت های حساس خود در برابر سرما محافظت کردند.

با این حال، نمونه های باستان شناسی انکارناپذیر نشان داد که استفاده از جوراب شلواری طرح دار منشأ خود را در سنت سلتیبریان دارد، در حالی که جوامع آلمانی بعداً این لباس را اضافه کردند که آن را با مربع یا راه راه نقاشی کردند.

به نوبه خود، رومی ها در برابر پوشیدن جوراب شلواری طرح دار مقاومت می کردند زیرا آن را لباس معمولی بربرها می دانستند، طردشان به حدی بود که تا بعد از سال 400 عصر ما از این لباس استفاده نکردند.

جوراب

کلمه شلوار از کجا آمده است؟
بیاد داشته باشیم که قبل از اختراع شلوارهایی که امروزه آنها را می شناسیم، لباس های مشابهی از زمان های قدیم وجود داشت، کولوت ها در فرانسه، شورت ها در ایتالیا و سینه بند یا شورت های مورد استفاده پرولتاریا، بنابراین استفاده از کلمه شلوار جدیدتر است.

طبق داده های تاریخی، این اصطلاح از نام مستعاری که ساکنان ونیز به افتخار سنت پانتالئون به شلوارهای باریک و بلند خود می دادند، برخاسته است.

همچنین گفته می شود که تمدید این کلمه به دلیل تور کمدیا دل آرته است، این شخصیتی به نام پانتالئون را نشان می داد که متکبر و بی احتیاط بود و نوعی شلوارک بسیار تنگ تا پاهایش تا زانو می پوشید و این امر باعث ایجاد تغییر در تلفظ نام می شود، در فرانسه و انگلستان لباس این بازیگر به پانتالون تغییر نام داد، شلوار زنان با توجه به امنیت و آزادی حرکت زنان، لباسی است که زنان را توانمند می کند، اگرچه امروزه دیدن زنانی که این لباس را به صورت روزانه می پوشند رایج است، قرن ها پیش اینطور نبود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.