خرده فروشی گوشت مرغ منجمد برزیلی در ایران

گوشت مرغ منجمد برزیلی به روشهای مختلف در ایران به فروش میرسد آنرا شرح دهید.

برای تهیه گوشت مرغ منجمد برزیلی و گوشت بلدرچین زنده  به کجا باید مراجعه کرد؟
فروش گوشت مرغ منجمد و تازه در ایران به چند دوره تقسیم می شود یک دوره آن در ایران مربوط به زمان جنگ که به دلیل مشکلات اقتصادی و سیاسی ارزاق عمومی و از جمله گوشت مرغ به صورت سهمیه بندی شده توسط دولت تقسیم می‌شد.

یکی از مزایای دوره فوق این بود که باعث شد همه اقشار اجتماعی ضعیف و قوی بتوانند مرغ را در سفره خود ببینند.

دوره دوم مربوط به آزادسازی سهمیه بندی ها در ایران بود که مهمترین دستاورد آن ورود سرمایه‌ها به این صنعت و افزایش تولید مرغ در یک سال بود، اما از معایب این دوره، افزایش قیمت گوشت مرغ را می توان نام برد.

در دوره سوم با دخالت دولت آزاد سازی کامل در صنعت پرورش گوشت مرغ به وجود آمد. در دوره آخر دخالت دولت در بازار گوشت مرغ تنها برای تنظیم قیمتها در بازار بود.

در حال حاضر قیمت مرغ منجمد در

بازار از طریق عرضه و تقاضا به دست می آید که این به معنای شناور بودن قیمت ها می باشد.

این بدان معناست که زمانی که قیمت گوشت مرغ منجمد شده در بازار دچار نوسان می شود، دولت با واردات و تزریق گوشت مرغ منجمد شده، قیمت ها را به صورت متعادل حفظ می کند.

یکی از این انواع گوشت وارداتی، گوشت بلدرچین اصفهان، گوشت مرغ منجمد برزیلی است که در زمانهای متفاوت و در شرایط خاص، بین عمده فروشان و خرده فروشان توزیع گشته تا قیمت همیشه در حال متعادل باشد.

البته لازم به ذکر است که در مواردی هم افزایش قیمت با دخالت دولت هم باقی می ماند اما میزان افزایش قیمت کمتر از زمانی است که دولت دخالت نکرده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.