خرید گوشت مرغوب مرغ سیاه بصورت تازه

گوشت مرغ سیاه نوعی گوشت مرغوب و باکیفیت حاصل از مرغ های سیلکی ست که دارای رنگی مشکی بوده و بصورت تازه توسط مراکز خرید بفروش می رسد.
گوشت مرغ گوشتی پراستفاده است که در چندین نوع مختلف تولید و توزیع می شود. این گوشت از چندین نژاد مختلف حاصل می شود که یکی ازین نژاد ها مرغ های بومی می باشند.
برخی دیگر از مرغ ها که با نژاد گوشتی در این راستا مورد پرورش قرار گرفته اند و در تولید گوشت شهرت دارند عبارتند از مرغ های پلیموث راک یا مرغ های صنعتی ولی برخی دیگر از مرغ ها گوشت شان منحصر بفرد بوده و با گوشت دیگر مرغ ها متفاوت است که در ادامه به توضیح مختصری در این باره می پردازیم.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

گوشت سیاه مرغ سیلکی

مرغ های سیلکی نژادی زینتی از مرغ هایند که البته برای تولید گوشت مرغوب هم پرورش می یابند. این مرغ ها که گوشتی سیاه دارند به خاطر زیبایی و رنگ منحصر بفردگوشت شان مورد توجه برخی پرورش دهندگان قرار گرفته اند و هم در جهت جوجه کشی و هم در راستای تولید گوشت نگهداری می گردند.
گوشت سیاه این مرغ ها بسیار مغذی ست و جالب اینجاست که استخوان ها و تمام بافت ها در این گوشت ها سیاه رنگ هستند و تنها خون شان قرمز بوده وگرنه مابقی گوشت با گوشت مرغ های پرورشی متفاوت می باشد.
گوشت مرغ سیلکی اگرچه به خاطر رنگ سیاهش توسط برخی خریداری می گردد اما خواصش بیش از رنگش مورد توجه قرار گرفته بطوریکه این گوشت پروتئین بسیار بیشتری از گوشت سایر مرغ ها دارد و درصد چربی اش هم کمترین حد است و به طور کلی می توان گفت گوشت سیاه مرغ سیلکی یا ابریشمی سالم ترین گوشت مرغ محسوب می شود.
در پایان لازم به ذکر است که هم اکنون گوشت سیاه مرغ در بازار بصورت تازه عرضه می گردد و با بهترین درجه کیفی در اختیار مشتریان قرار می گیرد.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.