شیوه های نوآورانه جهت آبیاری بوسیله نوار تیپ

مسائل فوق و سوالات قبلی از طریق دو مطالعه موردی طرح های آبیاری خدمات محور در یک پروژه تحقیقاتی بزرگتر با بودجه اتحادیه اروپا، EcoWater مورد بررسی قرار گرفته اند.

این یک روش برای ارزیابی کارایی زیست محیطی در سطح مزو توسعه می دهد. دومی به عنوان تعامل بین بازیگران ناهمگن تعریف می شود، به عنوان مثال. بین کاربران و ارائه دهندگان خدمات آب همانطور که به طور کلی درک می شود، واکس سفید کارایی زیست محیطی به معنای نسبت بین مزیت اقتصادی و بار منابع است، به عنوان مبنایی برای ارزیابی تغییرات گذشته یا بالقوه در یک سیستم.

این پروژه از شاخص های بهره وری زیست محیطی برای ارزیابی شیوه های نوآورانه بالقوه از جمله پذیرش فناوری استفاده می کند. هدف این پروژه: ارزیابی گزینه های مختلف برای شیوه های نوآورانه در یک سیستم خاص. تجزیه و تحلیل عوامل موثر بر تصمیم گیری برای اتخاذ چنین شیوه هایی؛ نوعی شیشه کوچک که چیزهای ریز و درک پویایی های اجتماعی و فنی را که بر چنین تصمیماتی تأثیر می گذارد، بهبود بخشد.

در دو مطالعه موردی کشاورزی این پروژه، هزینه راه اندازی خط تولید نوار تیپ کشاورزان و/یا سازمان‌های آن‌ها قبلاً در فناوری کم مصرف آب سرمایه‌گذاری کرده‌اند که فراتر از یارانه دولتی است. سیستم های توزیع آبیاری برای تحویل آب در صورت تقاضا طراحی شده اند.

فن‌آوری SCADA در هیدرنت‌ها به کشاورزان این امکان را می‌دهد که هر زمان که بخواهند آب برداشت کنند و آن‌ها را بر اساس قیمت‌گذاری سطحی حجمی آب شارژ کنند. هودی بی تی اس هر منطقه مورد مطالعه محرک‌های قوی برای کشاورزان برای بهبود بهره‌وری آب دارد، اما به دلایلی که در دو بخش بعدی تحلیل می‌شوند، مزایای بالقوه کامل سرمایه‌گذاری در فناوری محقق نشد.

 • منابع:
  1. Improving water-efficient irrigation: Prospects and difficulties of innovative practices
 • تبلیغات: 
  1. یک کودک روستایی ثروتمندترین مرد کشور شد
  2. ساخت اولین وسیله ای که با هوش مصنوعی کار می کند!!
  3. زن بارداری با مصرف تخمه ژاپنی باعث رشد جنین شد
  4. تخفیف 80 درصدی شکلات خوری در بازار ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.