صادرات بهترین گوشت بسته بندی مرغ

انواع مختلفی از بهترین و مرغوب ترین گوشت های بعمل آمده از مرغ های پرورشی امروزه در بازار عرضه می شوند و درصد زیادی به کشورهای دیگر صادرات می گردند و بصورت بسته بندی در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند.
ایران یکی از مراکز بزرگ تولید کننده گوشت سفید می باشد که در دنیا رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است و با پرورش جمعیت بالایی از مرغ های صنعتی توانسته است نیاز کشورهای همسایه را ازین نظر برطرف سازد. کشورمان نه تنها در تولید گوشت مرغ رتبه خوبی دارد بلکه در تولید خوراک و محصولات گوشتی مربوط به مرغ در زمره تواناترین کشورهاست و هرساله درصد زیادی از بهترین گوشت های مرغ را به کشورهای دیگر صادرات می نماید و با اشکال گوناگونی مثل بسته بندی شده یا نجمد عرضه می کند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

تولید گوشت مرغ

گوشت مرغ با روش های مختلفی از مرغ های صعتی و بومی تولید می گردد که رایج ترین و بهترین روش مربوط می شود به مرغ های صنعتی. در این روش مرغ ها با مدت زمان کمی می توانند بیشترین وزن را بدست آورند و برای اینکه این روند سرعت داده شود از آنتی بیوتیک و داروهای مجاز استفاده می گردد.
از زمانیکه بحث ارگانیک و غیر ارگانیک داغ شده است برخی بر این باورند که گوشت مرغ صنعتی مضر است و وجود داروها و هورمون ها در بافت گوشت مرغ ها موجب بروز بیماری برای ما می گردد.
اگرچه مواد و داروها و هورمون ها تا حدودی در بافت ها می مانند اما این دلیل نمی شود که گوشت را مضر بدانیم، کاملا برعکس مرغ هایی که با روش صنعتی پرورش یافته اند تا کنون موجب بروز بیماری در کسی نشده اند و از نظر بهداشتی در بهترین شرایط پرورش یافته اند و حتی به خاطر دریافت آنتی بیوتیک ها امکان وجود بیماری و ویروس در آنها به صفر رسیده است.
بطور کلی تولید گوشت مرغ با روش صنعتی مزایای زیادی دارد و می توان با زمان اندک گوشت بیشتر تولید کرد.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.