عایق ما را گرم نگه می دارد

هوای گرم را ترجیح می دهید یا خنک؟ یا بیشتر شبیه گلدیلاک هستید و هوایتان را «درست» دوست دارید؟

وقتی هوا خیلی گرم یا خیلی سرد می شود، وقت آن است که جایی راحت تر پیدا کنید. خانه‌های ما طوری طراحی شده‌اند که وقتی هوا سرد است، گرما را در بیرون نگه می‌دارند و وقتی هوا خیلی گرم است، عایق حرارتی نسوز گرما را از خود دور نگه دارند. گرما نوعی انرژی است و همیشه از یک مکان گرمتر به مکان خنک تر منتقل می شود. این انتقال مداوم گرما به همین دلیل است که برای سرد نگه داشتن یخچال یا گرم کردن خانه در هنگام سرمای بیرون، انرژی بیشتری مصرف می کند. تمام این انرژی اضافی ردپای محیطی شما را افزایش می دهد.

اگر سرعت انتقال حرارت را کاهش دهیم، می توانیم در انرژی صرفه جویی کنیم و راحت تر بمانیم. اولین قدم بستن پنجره ها و درها است، زیرا هوا گرما را با خود حمل می کند. اگر بیرون گرم است، و پنجره یا دیوار شما گرم است، به این معنی است که گرما همچنان در حال عبور است. هر ماده جامد می تواند یک “رسانا” گرما باشد. فلزات در رسانایی گرما خوب هستند، مانند نحوه رسانش الکتریسیته.

برای جلوگیری از انتقال حرارت، به یک عایق الاستومتری حرارتی نیاز داریم. بهترین عایق خلاء است – در واقع قمقمه به این صورت عمل می کند که محتویات آن را داخل یک دیوار دوتایی می پیچد و هوای وسط آن را خارج می کند. داشتن جاروبرقی بهترین است، اما خود هوا نیز می تواند عایق خوبی باشد. ما از مواد عایق استفاده می کنیم که هوا را به دام می اندازد تا نتواند حرکت کند. پر کردن فضاهای توخالی در دیوارهای ساختمان با یک عایق خوب یک راه عالی برای حفظ دمای داخل “درست” است.

گرما از طریق دیوارهای توخالی بسیار سریعتر از زمانی که فضای دیوار با عایق پشت بام ارزان پر می شود هدایت می شود. هرچه عایق بیشتر باشد بهتر است. این تفاوت در سرعت انتقال حرارت، “ضریب R” نامیده می شود. هر چه ضریب R یک دیوار یا پنجره بیشتر باشد، گرما کندتر از آن عبور می کند. یک شیشه منفرد دارای ضریب R 0.9 است.

عایق را می توان با افزودن یک لایه پشتی فویل آلومینیومی بهبود بخشید. این فویل آلومینیومی روشن و براق است و می تواند تابش گرما را منعکس کند و از عبور آن از عایق جلوگیری کند. این باعث بهبود ضریب R می شود.

خانه ها و ساختمان های آپارتمانی جدیدتر با مقادیر بسیار خوبی عایق رطوبتی جدید ساخته می شوند. برای خانه های قدیمی، این ممکن است درست نباشد. یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای خانه های قدیمی انجام دهید این است که مقدار عایق را اضافه یا ارتقا دهید. روش ها و مواد برای عایق کاری خانه ها به طور مداوم در حال بهبود هستند. شاید یک روز شما یک عایق تجدید پذیر را پیدا کنید که حتی مقرون به صرفه تر، ایمن تر و کارآمدتر باشد … و رد پای همه را کوچکتر کند!

  • منابع:
  1. Insulation Keeps Us Warm
  • تبلیغات:
  1. کشف کنسانتره انار در صندوق امانات بانک ملی!
  2. درمان زانو درد با خوردن آویشن امکان پذیر شد!
  3. قاتلی از عایق برای خفه کردن افراد استفاده می کرد!
  4. دستگاه بادکن جلوی مشکلات کلیوی را می گیرد

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.