عرضه گوشت مرغ بومی بصورت تازه

مرغ های بومی یا مرغ های محلی پرندگانی با گوشت بسیار لذیذ و مقوی می باشند که اغلب گوشت شان بصورت ارگانیک بعمل می آید و در بازار بصورت تازه عرضه می گردد.
مرغ های بومی مرغ هایی هستند که در رنگ های کرم، حنایی یا قهوه ای و سیاه دیده می شوند و به خاطر اینکه گوشت بسیار مقوی و خوشمزه ای دارند در زمره طیور گوشتی پرورشی قرار می گیرند و توسط مراکز مختلف نگهداری می شوند.
مرغ های بومی صرف نظر از گوشت مقوی شان بصورت ارگانیک پرورش می یابند و در بازار گوشت شان بعنوان گوشت محلی و سالم عرضه می شود.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

خواص گوشت مرغ بومی

گوشت مرغ های بومی همانطور که عنوان کردیم ارزش غذایی زیادی دارد، این گوشت برای استحکام استخوان مفید است و سوپ قلم آن برای کودکان به منزله داروی تقویتی بوده و در رشد و نمو و تقویت استخوان بندی شان بهترین غذاست.
این گوشت برای عضله سازی هم بهترین اثر گذاری را دارد چراکه از پروتئین سرشار می باشد و حتی برای پیشگیری از کاهش تراکم استخوان در سالمندان مفید است بنابراین هم کودکان هم جوانان و هم ورزشکاران می باید ازین گوشت مصرف کنند. یک مزیت دیگری که این گوشت ها دارند این است که ارگانیک اند چراکه اغلب مرغ های محلی بصورت طبیعی در کشورمان پرورش می یابند.
برخی از مواد مغذی موجود در گوشت مرغ بومی نیز عبارت اند از فسفر، اسید آمینه تریپتوفان، ویتامین گروه ب، سلنیوم و نیاسین که هریک اثرات مفیدی روی بدن دارند مثلا نیاسین از آلزایمر پیشگیری می کند و سلنیوم سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد.
در حال حاضر گوشت این مرغ های محلی بصورت تازه در بازار قابل خرید است و در بسته بندی هایی تحت عنوان گوشت سبز عرضه می گردد البته گوشت سبز دو نوع است که از مرغ های صنعتی و بومی بعمل آمده و ارگانیک هم می باشد.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.