فرش 9 متری شونهر امروز در تهران به بالاترین قیمت به فروش رسید

اعتقاد بر این است که تاریخ هنر ساخت فرش 9 متری شونهر از هزاران سال پیش در آسیای مرکزی آغاز شده است عشایر، مردمی که در مکان ثابتی زندگی نمی کنند، در زمستان های سرد به سرپناهی نیاز داشتند در این مدت از لباس های پوست گوسفند استفاده می شد با این حال، دست زدن به پوست گوسفند آسان نبود، بنابراین محافظت بهتر در برابر سرما لازم بود عشایر برای چادرهایی که در آن زندگی می کردند تزییناتی درست می کردند.

در جایی از این اطراف، عشایر شروع به استفاده از مواد مشابه برای پوشش کف برای گرما کردند متریال فرش 9 متری شونهر به کار رفته در اولین فرش ها مشابه مصالحی است که در فرش های امروزی استفاده می شود.

در آن زمان از گله های بز و گوسفند برای ایجاد تار، پود و حاشیه استفاده می شد دستگاه‌های بافندگی به ساده‌ترین شکل و از دو لت چوبی ساخته می‌شدند که به زمین بسته می‌شدند سپس بین آنها تار فرش 9 متری شونهر وصل می شود.

فرش

 

این بافندگی‌ها طوری طراحی شده بود که از راست به چپ ساخته می‌شدند البته چیزی به نام فرش تقلبی وجود ندارد وقتی از فرش های اصیل صحبت می کنید، بیشتر در مورد فرش های دستباف و فرش های دستبافت صحبت می کنید فرش از ابتدا پشم و پنبه بود بستن دست روش بود و این روش برای تولید بهترین کیفیت در نظر گرفته می شود.

چیزی به نام فرش تقلبی وجود ندارد فرش دستباف توسط ماهرترین قالیبافان یک گره ساخته می شود فرش ها با استفاده از تکنیک های قدیمی ساخته شده اند فرش های دستباف کیفیت بالایی دارند و شاهکارهای بی نظیری هستند که می توانید روی آنها راه بروید فرش دستباف منحصربه‌فرد است و گره به گره روی بافندگی ساخته می‌شود فرش ها با موادی مانند ابریشم، پشم، پنبه و ابریشم بامبو ساخته می شوند تنها گره ها نیستند که تعیین می کنند فرش با کیفیت است یا خیر.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.