فروش گوشت تازه و مرغوب مرغ

گوشت مرغ امروزه بصورت تازه و گرم با مرغوب ترین درجه کیفی عرضه می گردد و در دو نوع غیر ارگانیک و بدون آنتی بیوتیک بفروش می رسد.
گوشت مرغ محصولی بدست آمده از طیور پرورشی می باشد که در مرغداری ها بصورت گسترده ای تولید می شود بطوریکه کشورمان در تولید این گوشت و عرضه اش به دنیا رتبه هفتمین تولید کننده بزرگ را دارد به بیانی دیگر کشورمان از بزرگ ترین تولید کننده های گوشت مرغ است که درصد بالایی از این گوشت را به روش های صنعتی تولید می نماید و درصد کمی را هم از مرغ های محلی و بومی تولید می کند.
گوشت مرغ در حال حاضر در تمامی بازار های داخلی کشورمان موجود است و با تازه ترین کیفیت قابل خریداری بوده و بصورت مرغوب بفروش می رسد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

مشخصات گوشت مرغوب و درجه یک مرغ

گوشت مرغ گوشتی است که همه ما با بوی آن آشناییم و یکی از ویژگی های گوشت فاسد مرغ بوی نامطبوعش است و اگر گوشت بوی خاص خودش را داشته باشد نشان بر کیفیت بالایش می باشد.
یکی دیگر از ویژگی های گوشت مرغوب و درجه یک مرغ این است که لزج نیست و از دست سر نمی خورد و چنانچه گوشتی لزش بود و لغزندگی زیادی داشت بدانید که گوشت مانده و کم کیفیت است.
خوب است بدانید که گوشت مرغ های صنعتی خوب است اما از اگر گوشت ارگانیک می خواهید بهتر است از مزرعه داران گوشت را بخرید و یا گوشت مرغ سبز را با نشان استاندارد تهیه کنید.
گوشت مرغ سبز کیفیت بالایی داشته و بصورت تازه نیز قابل خریداری است و بعنوان گوشتی ارگانیک بفروش می رسد.
یکی از باکیفیت ترین قسمت های گوشت مرغ سینه آن است و بعد از آن ران بهترین و مرغوب ترین کیفیت را دارد چراکه گوشت سینه سرشار از پروتئین بوده و میزان چربی بسیار کم است و بعد از آن ران ها منابع پروتئین اند و همچنین در ران انرژی بسیار زیاد می باشد.
گوشت مرغوب مرغ گوشتی است که در ظاهر رنگ سفید داشته باشد و رنگ سبز یا زردی مربوط می شود به این قضیه که مرغ پیش از ذبح مریض بوده است و ممکن است گوشتش ناسالم باشد.
یکی دیگر از فاکتورهایی که ثابت می کند گوشت مرغ خوب است این است که پوست مرغ باید یکپارچه و بدون جراحات روی گوشت را پوشانده باشد و هر نوع آسیبی دلیل بر کم کیفیتی اش است.
بطورکلی عوامل متعددی بر کیفیت گوشت مرغ موثرند که هریک به نوعی کیفیتش را دستخوش تغییر می کند مثل سن یا نژاد مرغ و یا تغذیه ای که مرغ در طی رشد داشته است.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.