مراکز پخش گوشت مرغ بدون آنتی بیوتیک

گوشت مرغ بدون آنتی بیوتیک یا در اصطلاح بدون هورمون محصولاتی بسیار پرطرفدار هستند که متاسفانه در حد پایینی تولید می گردند و اغلب بوسیله مراکز پخش گوشت تحت عنوان گوشت ارگانیک بفروش می رسند.

گوشت مرغ و گوشت بوقلمون تازه بدون آنتی بیوتیک امروزه با وجود محرک های رشد و افزودنی های هورمون دار بسیار حائز اهمیت است و از جانب عموم مردم مورد استقبال قرار گرفته چراکه برخی بر این باورند که گوشت همراه با آنتی بیوتیک طعم واقعی اش را از دست داده و به همین علت به دنبال محصولات ارگانیک تر می باشند.
در این راستا نیز برخی از شرکت ها با استفاده از شیوه های پرورشی فاقد محرک رشد و بدون آنتی بیوتیک توانسته اند تولید گوشت خوبی داشته باشند البته از گوشت های آنتی بیوتیک دار کمتر تولید می گردند.

تفاوت گوشت ارگانیک با گوشت بدون آنتی بیوتیک

گوشت های بدون آنتی بیوتیک امروزه گاهی توسط مراکز پخش تحت عنوان گوشت های ارگانیک عرضه می شوند که این در اصطلاح عموم رایج است ولی از نظر علمی اشتباه می باشد.
گوشت های بدون آنتی بیوتیک صرفا ارگانیک نیستند و برای ارگانیک بودن گوشت چیزی بیشتر از آنتی بیوتیک ها باید رعایت گردند به بیانی دیگر اگرچه گوشت های مرغ بدون آنتی بیوتیک که در بازار عرضه می شوند فاقد محرک رشد هستند ولی بیشترشان ارگانیک نیستند و تنها محصولاتی می باشند که از آنتی بیوتیک در آنها خبری نیست.

تفاوت گوشت ارگانیک مرغ با گوشت مرغ بدون آنتی بیوتیک در اینجاست که گوشت ارگانیک یک محصول کاملا طبیعی ست که در آن هیچ ماده محرک و هیچ ماده غیرطبیعی وجود نداشته باشد یعنی مرغ هایی که دان ارگانیک خورده اند، آنتی بیوتیک دریافت نکرده اند و در خوراک شان هیچ ماده غیر ارگانیک مصرف نشده است، دارای گوشت ارگانیک اند.

گوشت های بدون آنتی بیوتیک هم محصولاتی هستند که در آنها مرغ ها از دان همیشه استفاده کرده اند و تنها آنتی بیوتیک وارد بدن شان نشده ولی امکان خوردن دان های غیر ارگانیک وجود دارد پس یادتان باشد که گوشت ارگانیک از اولین مرحله رشد جوجه همه چیز بصورت طبیعی وارد بدن طیور شده است.

امروزه گوشت مرغ سبز و گوشت بوقلمون اصفهان را می توان نمونه ای از گوشت های ارگانیک به حساب آورد زیرا روند پرورش مرغ ها و بوقلمون از همان ابتدا بر اساس تولید گوشت ارگانیک بوده و حتی مواد گیاهی بکار رفته در دان مصرفی شان هم بصورت ارگانیک بعمل آمده و از آفت کش ها در تولید گیاهان بکار نرفته است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.