مرکز خرید گوشت مرغ ارزان و مرغوب

گوشت مرغ یک گوشت در نوع سفید است که میزان تقاضایش بالا بوده و امروزه با قیمتی ارزان و درجه کیفی بالا توسط مراکز خرید ارائه می گردد و با مرغوب ترین کیفیت عرضه می شود.
گوشت مرغ گوشتی پرطرفدار و به قول معروف همه کاره است که در هر غذایی قابلیت استفاده را دارد و بعنوان یک غذای رایج در بین مردم شناخته می شود و از عرضه بالا و تقاضای بالا برخوردار می باشد.
مرغ هایی که برای این هدف یعنی تولید گوشت، پرورش داده می شوند بیشتر از نوع گوشتی و سفید رنگ هستند چراکه قابلیت و توانایی شان در تولید گوشت با زمان اندک بسیار بالاست و صرف نظر ازین توانایی بالا، از سازگاری خوبی هم برخوردارند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

گوشت مرغ مرغوب

گوشت مرغ زمانی با کیفیت و مرغوب می شود که با شرایط عالی پرورش یافته باشد ولی این شرایط خود چندین گزینه را شامل می شوند بعنوان مثال تغذیه مناسب باعث می شود مرغ ها زود رشد یابند و اگر در تغذیه و جیره های غذایی روزانه شان از دان مملو از مواد معدنی تغذیه شوند، گوشت شان کیفیت بهتری می یابد البته نژاد مرغ ها هم بسیار مهم هستند و اگر مرغ ها از نژاد غیر گوشتی باشند نمی توانند به اندازه مرغ های گوشتی صنعتی تولید گوشت داشته باشند بعنوان مثال فرض کنید که یک گله صد تایی از مرغ های محلی دارید، برای اینکه این مرغ ها به وزن کشتار برسند باید بیش از پنج هفته زمان صرف کنید، در حالیکه مرغ های ضنعتی سفید رنگ و گوشتی در سه هفته رشد چشمگیری دارند.
صرف نظر از تغذیه و نژاد، سن مرغ ها هم عاملی مهم است بعنوان مثال مرغ های پیر گوشتی دیر پز و با درصد چربی بالا دارند اما جوجه های گوشتی و یا مرغ های جوان گوشت بسیار لطیف و نرم دارند و به راحتی گوشت شان طبخ می شود.
مسمومیت ها یا استفاده از آنتی بیوتیک ها هم در کیفیت گوشت موثر است اما بطور غیر مستقیم، مثلا مرغ هایی که آنتی بیوتیک دریافت نکرده اند گوشت شان ارگانیک بوده و باکیفیت تر است ولی ممکن است بیمار شده باشند و زیاد چاق نشوند و حتی مریضی در گوشت شان وجود داشته باشد، اما مرغ هایی که آنتی بیوتیک مصرف می کنند هیچگاه بیمار نمی شوند و گوشت شان اگر چه ارگانیک نیست ولی از باکتری عاری می باشد.
در حال حاضر بهترین و مرغوب ترین گوشت ها توسط مراکز رسمی عرضه می شوند و با ارزان ترین قیمت ها قابل خریداری می باشند.
منبع: خوراک دام و طیور ایران

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.