مزایده جنجالی غذای ماهی صنعتی در بازار بزرگ تهران

غذاهای آبزی غنی از ریزمغذی ها حیوانات و گیاهانی که از آب رشد می کنند یا برداشت می شوند – 3.3 میلیارد نفر را تغذیه می کنند و از معیشت بیش از 120 میلیون نفر حمایت می کنند.

با این حال، دسترسی به غذا برای مصرف کنندگان کم درآمد و غذا و درآمد برای بیش از 90 درصد از بازیگران کوچک در سیستم های غذای ماهی صنعتی صید شده به دلیل برداشت بیش از حد و به حاشیه راندن ماهیگیران سنتی و بومی تهدید می شود.

تغییرات آب و هوایی بر بهره وری، دوام و انعطاف پذیری سیستم غذایی آبزیان تأثیر می گذارد، بیماری های حیوانات آبزی تولید را تهدید می کند و درمان آنها می تواند باعث ایجاد مقاومت ضد میکروبی شود که سلامت انسان را تهدید می کند.

غذا

بهره وری، تنوع زیستی و عملکردهای جذب کربن اکوسیستم های آبی به دلیل تقاضای رقابتی آب، آلودگی، توسعه زیرساخت ها و تغییر کاربری اراضی تهدید می شود.

جوامع وابسته به سیستم های غذایی آبزی در معرض خطر حذف از این محیط ها هستند که به طور سنتی به عنوان مشترک مدیریت می شوند.

سرمایه‌گذاری کم در پرورش حیوانات آبزی برای رشد بهتر، راندمان تبدیل خوراک، انعطاف‌پذیری آب و هوا و مقاومت در برابر بیماری، عملکرد و بهره‌وری زیست‌محیطی را محدود می‌کند، به‌ویژه برای کشاورزان در مقیاس کوچک‌تر.

هدف این ابتکار ایجاد انعطاف پذیری سیستم های غذایی آبزی و تحقق پتانسیل کامل آنها برای طبیعت، مردم و اقلیم با مقابله با چالش های سیستمی مانند شکاف داده ها و عدم تقارن قدرت، بهبود مدیریت منابع آب، سرمایه گذاری در بهبود ژنتیکی و پرداختن به فرصت های از دست رفته برای مقیاس بندی است.
ترکیب داده‌های موجود و تولید داده‌های جدید برای حمایت از تصمیم‌گیری و سرمایه‌گذاری عادلانه مبتنی بر شواهد و ارائه داده‌های معیار برای نظارت و ارزیابی بلادرنگ.
مشارکت برای درک مزایای غذاهای آبزی در توسعه پایدار، از جمله افزایش مدل‌های مقرون‌به‌صرفه برای سیستم‌های مدیریت و توسعه مبتنی بر جامعه، توسعه و تقویت مشارکت‌ها و سنتز مبتنی بر مکان.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.