مصرف خرمای بم در مشهد برای درمان سنگ کلیه موثر است.

خرما یک میوه پر کربوهیدرات محسوب می شود که به همین دلیل می تواند به رشد عضلات کمک کند، در یک مقاله ای قبلاً اشاره کردیم که خرمای بم در مشهد سرشار از کربوهیدرات است که در رشد عضلات بسیار مفید است.

بله، از فواید خوردن خرما می توان به کاهش چربی شکم اشاره کرد، اگر از چاقی رنج می برید، می توانید خرما را در برنامه روزانه خود قرار دهید، خرما سرشار از فیبر است و گنجاندن فیبر در رژیم غذایی اشتها را کاهش می دهد و میل به خوردن دوباره و دوباره چیزی را کاهش می دهد، خرما طعم شیرینی دارد و می توانید آن را به راحتی مصرف کنید.

کمبود آهن در بدن باعث کم خونی می شود، برای جلوگیری از این مشکل کشنده می توانید خرما را به طور مرتب مصرف کنید زیرا میزان آهن موجود در آن وجود دارد بنابراین می توان از خرما برای درمان کم خونی استفاده کرد.

خرما

فواید خرما قطعا زیاد است، به خصوص فیبر موجود در آن تاثیر بسیار مثبتی بر روده و دستگاه گوارش ما دارد، فیبر و پلی فنول های موجود در آن از تشکیل باکتری هایی که در روده پخش می شوند جلوگیری می کند و به سالم سازی روده ها کمک می کند، با مصرف خرما می توان از سرطان روده بزرگ جلوگیری کرد.

ویتامین C و D نیز به مقدار زیادی در خرما یافت می شود، بنابراین به حفظ سلامت پوست کمک می کند، خرما همچنین سرشار از عناصر ضد پیری است، عصاره دانه خرما حاوی فیتوهورمون هایی است که به عنوان عوامل ضد پیری عمل می کنند، این عصاره برای از بین بردن چین و چروک کار می کند.

خرما برای مو نیز بسیار مفید است، خرما سرشار از آهن است و می تواند گردش خون را در پوست سر تقویت کند که به نوبه خود به رشد مو کمک می کند، همچنین ویتامین E موجود در آن نیز می تواند برای رشد موهای شما بسیار مفید باشد اما هنوز مطالعات علمی در این مورد انجام نشده است، در عین حال، اعتقاد بر این است که مصرف منظم خرما نیز می تواند از سفید شدن موها جلوگیری کند.

خرما سرشار از مواد مغذی مانند ویتامین ها و مواد معدنی است، بنابراین برای بدن ما بسیار مهم تلقی می شود، همیشه از ظرف دربسته استفاده کنید و خرما را در یخچال نگهداری کنید، به این ترتیب خرما را می توان به مدت شش ماه ذخیره کرد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.