پای مرغ قرمز در تهران موجب کشتار دسته جمعی شد

کلاژن موجود پای مرغ قرمز پروتئینی است که در سال های اخیر به عنوان مکمل بسیار محبوب شده است در اینجا من به شما پیش زمینه ای می دهم که کلاژن چیست، اثرات آن و چگونه نیازهای منحصر به فرد خود را برآورده کنید.

پروتئین کلاژن 30 درصد کل پروتئین بدن شما را تشکیل می دهد کلاژن از اسیدهای آمینه زیادی تشکیل شده است اما دارای نسبت بالایی از پرولین، هیدروکسی پرولین و گلیسین است که برای عملکرد کلاژن در بدن بسیار مهم است.

کلاژن یک پروتئین ساختاری است که به معنای پروتئینی است که جزء مهم اسکلت، ماهیچه ها، تاندون ها، مفاصل و تمام بافت همبند شما است.

بافت پای مرغ قرمز در همه بافت ها یافت می شود و استحکام ایجاد می کند، به عنوان مثال در دیواره رگ های خونی شما، به دلیل ساختاری که دارد، کلاژن به راحتی قابل کشش است، که در پس نقش منحصر به فرد کلاژن برای استحکام و استحکام قرار دارد.

پای مرغ

تا به امروز، 28 شکل از پروتئین کلاژن ثبت شده است، اما رایج ترین آنها انواع 1 تا 3 هستند که نوع 1 تقریبا 90٪ از کل کلاژن بدن را تشکیل می دهد.

نوع 1 در پوست، استخوان ها و بافت همبند فراوان است و نوع 2 به ویژه در مفاصل غالب است، اما شباهت بین انواع مختلف کلاژن بیشتر از تفاوت است.

بدن با آنزیم هیدروکسیلاز کلاژن می سازد که تشکیل آن مستلزم دسترسی به هم فاکتور ویتامین C است، سایر مواد مورد نیاز برای کلاژن سازی منگنز، مس و روی هستند.
روزانه 10 گرم حدود 2 تا 3 قاشق چایخوری پروتئین کلاژن با کیفیت بالا مصرف کنید، منظور از کیفیت بالا این است که از حیوانات علف‌چر یا ماهی تهیه می‌شود و حاوی افزودنی‌های غیر ضروری نیست و عموماً توسط یک تامین‌کننده قابل اعتماد تولید می‌شود.

پروتئین کلاژن اغلب به راحتی حل می شود و می توانید آن را در غذاهای سرد و گرم مانند ماست، اسموتی، قهوه، چای و غیره هم بزنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.