پرورش مرغ و تولید گوشت باکیفیت سفید

گوشت مرغ نوعی گوشت سفید کم چرب و کم کلسترول است که امروزه با پرورش مرغ های گوشتی تولید می گردد و در بازار بعنوان پرطرفدار ترین محصولات پروتئینه باکیفیت اعلا ارائه می شود.
گوشت مرغ و ماهی دریایی این روزها در بسیاری از خانواده های ایرانی بعنوان غذای یپرمصرف شناخته می شود که عموماً آن را گوشتی همه کاره می دانند و عقیده دارند در بسیاری از غذاها گوشت مرغ نقش اصلی را ایفا می کند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

در این خصوص نیز گوشت مرغ در بازار در حد گسترده ای عرضه می شود که برخی ازین محصولات تازه و گرم هستند و برخی هم بصورت منجمد یا بسته بندی تاریخ دار بفروش می رسند.

گوشت مرغ نه تنها طعم خوبی دارد و تردی اش بی همتاست بلکه دارای ارزش تغذیه ای فراوانی هم می باشد و برای سنین بالا سالم ترین گوشت کم چرب و کم کلستروب به شمار می رود.

تولید گوشت سفید مرغ

گوشت مرغ و گوشت بوقلمون تازه از پرمصرف ترین گوشت نوع سفید محسوب می شود که امروزه با پرورش دادن انواع مختلفی از طیور پرورشی بدست می آید.
مرغ های پرورش یافته نیز برای اینکه گوشت مرغوب با بهترین سطح کیفی تولید کنند تحت نظر اقدامات پرورشی خاصی رشد می یابند که این اقدامات از سوی پرورش دهندگان در مراکز پرورشی معتبر با نظارت بسیار دقیق اعمال می شود و در نتیجه مرغ ها بهترین تولید محصول را دارند.
تغذیه، بهداشت، کنترل بیماری، نظارت بر روی شرایط پرورشی، آب و دما یا نوردهی همه و همه از اقداماتی هستند که باید در پرورش مرغ و تولید گوشت آن مورد توجه پرورش دهندگان قرار بگیرند و نادیده گرفتن هریک ازین اقدامات می تواند روند تولید گوشت و پرورش مرغ ها را مختل سازد.
بطور کلی امر تولید گوشت و پرورش مرغ های گوشتی نه تنها به تجربه نیاز دارد بلکه نیازمند بهترین تجهیزات هم می باشد یعنی باید در این راستا بهترین خوراک به مرغ ها ارئه شود و مرغ ها از بهترین امکانات پرورشی استفاده کنند که برخی ازین تجهیزات عبارتند از ظروف مخصوص آب خوری و دان خوری، نوردهی مناسب با پرژکتورهای مخصوص، وجود هیتر در سالن پرورشی، داشتن فن و تهویه مناسب، کولر، رطوبت ساز و دماسنج یا بستر خوب و استفاده از بهترین ضدعفونی کننده ها و همچنین استفاده از افزودنی های خوراک همچون قارچ کش های توکسین بایندر یا آنزیم فیتاز.
امروزه در کشورمان فارم ها و مزارع مختلفی وجود دارند که پرورش مرغ های گوشتی را با بهترین امکانات اجرا می کنند و به تولید گوشت مرغ درجه یک و باکیفیت نائل می گردند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.