چگونه با روفرشی سفری هیجان انگیز را تجربه کنیم!

فرش به یکی از ضروریات طراحی تبدیل شده است. فضای داخلی را با ظرافت می‌پوشاند، همه سبک‌ها، از کلاسیک‌ترین تا مدرن‌ترین، مجاز هستند. بسیاری از طراحان معاصر خلاقیت خود را با طراحی مدل هایی برای ناشران ابراز می کنند.

جالب اینجاست که هنر بافندگی مرتباً با نمایشگاه هایی که مشهورترین نمایندگان آن را جشن می گیرند به خط مقدم باز می گردد. در سال 2018، تیت مدرن در لندن، یک گذشته نگر بزرگ را به هنرمند نساجی آنی آلبرز اختصاص داد. این مقاله به تاریخچه روفرشی و ملیله و تکامل آنها در قرن بیستم می پردازد.

برای استعلام قیمت روفرشی نانو ضد آب می توانید به سایت های معتبر و فروشگاه های سراسر کشور مراجعه کنید.

قالی‌سازی را می‌توان به بین‌النهرین و ترکیه باستان، در 7000 و 8000 سال قبل از میلاد مسیح، قبل از گسترش آن به مصر (پشم و پنبه)، سپس به مغولستان و چین جستجو کرد. قدیمی ترین فرشی که به ما رسیده است، فرش پازیریک، مربوط به قرن پنجم قبل از میلاد در زمان امپراتوری ایران است. توسط قبایل کوچ نشین در مسیر جاده ابریشم ساخته شده است. در آن زمان از فرش برای مصارف مختلفی استفاده می شد، به عنوان پتو، تشک، رومیزی و یا حتی به عنوان پارتیشن متحرک…

این روفرشی ترک که توسط بازرگانان ایتالیایی به اروپا وارد شد، اولین عصر طلایی خود را در قرن شانزدهم تجربه کرد، زمانی که روفرشی جدید باشکوه ایرانی بافته شده در ابریشم و مخمل به عنوان هدایای دیپلماتیک در دادگاه‌های بزرگ اروپایی استفاده می‌شد.

در فرانسه، هانری چهارم در سال 1650 Manufacture de la Savonnerie را ایجاد کرد – که از آن زمان در Manufacture des Gobelins ادغام شد – که در تولید فرش های مخملی برای دادگاه فرانسه تخصص داشت. همچنین در این زمان بود که اولین «فرش‌های پا» پدیدار شد: در حالی که تا آن زمان از فرش برای پوشاندن مبلمان و اتاق‌های گرم مانند ملیله استفاده می‌شد، مردم اجازه داشتند روی آن راه بروند و روی آن بنشینند.

 • منابع:
  1. The art of the carpet and tapestry in the 20th century
 • تبلیغات: 
  1. لو رفتن یک گروه قاچاقچی با یو پی اس فاراتل
  2. پیدا شدن انبار قارچ سمی در جنگل های گلستان
  3. با خوردن رازیانه نفخ معدتان را بهبود دهید!
  4. کشف قدیمی ترین توپ در یکی از شهرهای آلمان!!!!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.