گوشت فیله مرغ + قیمت خرید فروش

گوشت فیله مرغ دارای منابع غذایی زیاد است که فروشندگان نسبت به عرضه آن احساس مسئولیت می کنند. این محصول از فرآورده هایی ضروری مصرف کنندگان می باشد که به هر شیوه ای طبخ می شود. جهت استفاده راحت از کالاها و خرید آن ها تمام قیمت ها را روزانه اعلام می کنند چون نوسان قیمتی برای خرید و فروش بسته ها خیلی زیاد است.

گوشت فیله مرغ + قیمت خرید فروش

گوشت فیله مرغ

گوشت فیله مرغ این تولیدات مصرفی هم مغذی هستند و هم کیفیت زیادی هم دارند که مصرف کننده ها با خرید هر مدل از تغذیه ای سالم استفاده می کنند. هر تکه از این اجناس با قطری مناسب بریده می شوند و با وزنی معادل ۸۰ گرم در بسته بندی ها قرار می گیرند.

پیش از فروش حتما کالاها را با ترازوهای دیجیتال وزن کشی می کنند و حجم مصرفی را با وزن خوب به خریداران تحویل می دهند. از طرفی خریداران با رفتن به فروشگاه ها می توانند کالاهای وکیوم شده را با حجم یک کیلوگرم یا بیشتر انتخاب نمایند.

پاک کردن این مواد غذایی با اقدامات حرفه ای انجام می گیرد و آن ها را قبل از بسته بندی کردن حتی یکبار هم شستشو می دهند تا ضایعاتی وجود نداشته باشد. به این شکل تولیدات فاقد استخوان، چربی، پوست و خون هستند و پس از خرید فقط با یک آبکشی ساده پخته می شوند.

در این محصولات بسته ای نه اثری از بوی بد است و نه ضایعات کثیفی دیده می شوند زیرا همزمان با برش دادن فیله ها به شست و شوی آن ها هم توجه می کنند. این کار قیمت فروش محصولات تمیز و استاندارد را بالا می برد ولی باز هم تقاضا برای خرید آن ها کم نیست.

گوشت فیله مرغ شیراز

گوشت فیله مرغ شیراز گوشت فیله مرغ شیراز برای تهیه مواد غذایی متنوع استفاده می شود و خیلی از فست فودهای حاضری را هم به وسیله این محصول آماده می کنند. تهیه جوجه کباب، انواع خورش ها، مدل های سوخاری، سادلاهای پروتئینی و خیلی از اغذیه های دیگر به کمک همین محصولات انجام می شود.

این محصولات از سینه مرغ به دست آمده اند چون این قسمت از بدن طیور دارای گوشتی یکدست و لخم می باشد که برش آن خیلی ساده است. برای دسترسی به کالاهایی تمیز و یک شکل باید فیله ها با تسلط بیشتری بریده شوند چون بافت سینه خیلی سست است و سریعا پاره می شود.

مواد غذایی را در ظروف یکبار مصرف قرار می دهند زیرا این وسایل بسیار بهداشتی هستند و سلامت گوشت ها را به خطر نمی اندازند. چنین ظروف نگهدارنده ای از جنس پلاستیک می باشند و از خرابی یا مانده شدن محصولات خوراکی جلوگیری می کنند.

ارزش غذایی این تولیدات درجه یک بالا است چون چربی ندارند و بیشتر به عنوان محصولات کم کالری انتخاب می شوند. خوردن کالاهای پروتئینی برای بدن لازم می باشد اما به طور مثال استفاده زیاد از گوشت فیله مرغ هم به استخوان های بدن آسیب می رساند.

تغذیه مادران در زمان حاملگی خیلی اهمیت دارد زیرا رشد جنین تحت تاثیر همین اصول انجام می شود و هیچ گونه نقصی در بدن کودک به وجود نمی آید. سینه مرغ از بهترین کالاهای مصرفی برای خانم های باردار می باشد چون بدون چربی است و برای رشد مغزی کارایی دارد.

گوشت فیله مرغ تازه

گوشت فیله مرغ تازه این اجناس تازه برخلاف مدل های منجمد شده ماندگاری کمتری دارند و خیلی سریع تر از سایر فرآورده های پروتئینی سلامت خود را از دست می دهند. مهلت مجاز برای مصرف این کالاها ۳ روز می باشد و بعد از این زمان باید گوشت های بسته بندی شده با آب خنک و بدون فشار شسته شوند.

دمای لازم برای نگهداری از این بسته های سالم حدودا تا ۵ درجه سانتی گراد می باشد و ضرورتی ندارد که آن ها در دمای زیر صفر درجه قرار بگیرند. اگر وضعیت آب و هوایی مناسب باشد تمام اقلام خوراکی نهایتا تا سه روز سال می مانند و هیچ کدام خشک نمی شوند.

فیله های موجود در هر بسته از گوشت مرغ تهیه شده اند و پخت آن ها سریع تر از بقیه فرآورده های پروتئینی انجام می گیرد. این اجناس تازه بافتی بسیار لطیف و ترد دارند و با حرارتی اندک هم پخته می شوند اما سرخ کردن زیاد مواد معدنی را از بین می برد.

سازمان استاندارد ملی مجوزهای لازم را برای تولید و فروش این کالاها صادر کرده است تا خریداران نسبت به انتخاب بسته ها مطمئن باشند. اجناسی که از این مرکز تاییدیه های لازم را دریافت کنند در کل دنیا قابل فروش هستند و همچنین قیمت های مقطوعی هم دارند.

هر نمونه از بسته های تولیدی مربوط به یک مارک ایرانی هستند ولی نباید به تمام برندهای موجود در سرتاسر کشور اعتماد کرد. مارک های شناخته شده و معتبر خود را در مقابل سلامتی خریداران مسئول می دانند و به همین دلیل اصول بهداشتی را همیشه رعایت می کنند.

گوشت فیله مرغ سوخاری

گوشت فیله مرغ سوخاری بسته های سوخاری این کالاها محبوب تر از فیله های ساده هستند و معمولا آن ها را با سایر چاشنی ها مانند سالاد و سس های سبز رنگ مصرف می کنند. وزن پاکت های ارائه شده متفاوت است و حداقل ۱۰ عدد گوشت خام در هر بسته وجود دارد.

ماندگاری این کالاهای مرغوب تقریبا یک ساله است که از زمان تولید تا یک سال آینده تغییری در تردی گوشت ها ایجاد نمی شود. برای مراقبت و جلوگیری از خراب شدن تولیدات باید آن ها را در دمای زیر صفر درجه نگهداری کنید که استفاده از فریزر انتخاب خوبی است.

چون محصولات به صورت منجمد بسته بندی شده اند نباید در دمای عادی منازل قرار بگیرند و کلا نیاز به خنکی بیشتری دارند. هم محصولات تازه و هم نمونه های یخ زده را در داخل سردخانه ها می گذارند تا زمان مصرف آن ها افزایش پیدا کند.

چنین کالاهایی آغشته به پودر سوخاری درجه یک می باشند که معمولا این پودرهای رنگی بافت چسبنده ای را برای مرغ ها به وجود می آورد. همچنین مجموعه ای از ادویه های مختلف در تولید این کالاها به کار رفته اند که از نظر مزه و عطر بسیار جذب کننده هستند.

مقداری نمک، پودر کاری، فلفل و آویشن بر روی این تولیدات مالیده می شوند تا این که سینه ها بدون وجود پیاز هم بوی بدی نداشته باشند. این تولیدات خوشمزه به شکل سرخ شده قابل خوردن هستند و از طرفی هم به صورت تنوری در داخل فر گذاشته می شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.